svět ekozahrad
Návrhy a realizace ekozahrad, přírodních zahrad
projekty


Kontakt:Svět Ekozahrad
Pavlína Božková
Za Lázněmi 868
Jilemnice 514 01
pavlina@svetekozahrad.cz
Tel. +420 777 970 206

Realizace vyvýšeného záhonu Roztoky u Jilemnice


 

Datum realizace: léto 2010

 

Prohlédněte si, jak jednoduše může vzniknout úžasný vyvýšený záhon, přinášející svým majitelům bezpracně a bez chemie velké množství listové zeleniny, rajčat, bylinek a v budoucnu i vinné révy.

 

U tohoto projektu byly zcela jasně stanoveny požadavky majitele. Vytvořit vyvýšený záhon o rozměrech 10 x 2.5m průběžně s jižní stěnou dílny. Tento vyvýšený záhon má sloužit a již slouží k pěstování rajčat, vinné révy, listové zeleniny a bylinek. Díky jižní, sluncem vyhřívané stěně zde vzniká velmi příznivé mikroklima. Na stavbu záhonku byly použity pálené cihly ze zbořeného skleníku. Záhon byl směrem ke zdi částečně zastřešen, což je výhodné pro pěstování rajčat, zbytek záhonu, kde bude hlavně listová zelenina zůstal odkrytý. Od majitele přišly velmi pozitivní  ohlasy a velká spokojenost se záhonem. Sklizeň rajčat, listové zeleniny a bylinek byla velmi úspěšná. Vinná réva je zatím malá a první plody může majitel očekávat tak za 2 -3 roky. 


Realizace vyvýšeného záhonu Roztoky u Jilemnice

Všude samá zelenina, žádný plevel, žádná chemie a spokojený majitel.

Realizace vyvýšeného záhonu Roztoky u Jilemnice Všude samá zelenina, žádný plevel, žádná chemie a spokojený majitel. Rajčata se červenají, řapíkatý celer se zelená a to všechno bez chemie. 
Srpen 2010 Všechno krásně roste.. rajčata, vinná réva, měsíček zahradní, mangold, dinosaur kale.
Červenec 2010 Prvni rostliny jsou zasazeny.
Květen 2010. Takhle to vypadalo na začátku.
Květen 2010.

All rights reserved SVETEKOZAHRAD.CZ | Email: pavlina@svetekozahrad.cz