svět ekozahrad
Návrhy a realizace ekozahrad, přírodních zahrad
projekty


Kontakt:Svět Ekozahrad
Pavlína Božková
Za Lázněmi 868
Jilemnice 514 01
pavlina@svetekozahrad.cz
Tel. +420 777 970 206

Projekt ekozahrady v Jičíně o rozloze 250m2


 

Datum realizace: leden 2011

 

Prohlédněte si právě dokončený projekt ekozahrady o rozloze 250m2. Plocha na tvoření byla celkem malá, ale podařilo se mi uspokojit všechny požadavky majitelů a ještě přidat něco navíc. Tato malá ekozahrádka je navržena tak, aby svým majitelům sloužila jako místo pro odpočinek, je tedy minimálně náročná na údržbu a poskytuje širokou druhovou pestrost, jsou zde zastoupeny především jedlé druhy. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky vizualizací, jak bude tato ekozahrada vypadat za pár let.

 

 Projekt zahrady v Jičíně o rozloze 250m2. Na pozemku se nachází novostavba víkendového domku, majitelé budou pozemek využívat od jara do podzimu.
Požadavky majitelů byly:
• rozmanité živé ploty kolem celé zahrady, které budou chránit soukromí majitelů a zároveň budou zdrojem jedlých plodů, úkrytem pro ptactvo
• umístit na zahradě 2 broskvoně, mišpuli, rakytníky, aronie a maximum plodících keřů, které se vejdou
• umístit 2-3 vyvýšené záhony na pěstování rajčat, listové zeleniny a bylinek
• tůňka pro obojživelníky v divočejší části zahrady
• velmi bohatá skladba trvalek, nejlépe léčivek a trvalkové zeleniny
• velká barevná pestrost, aby neustále něco kvetlo
• minimální údržba
Projekt bude realizován na jaře 2011.

 


Projekt ekozahrady v Jičíně o rozloze 250m2

Projekt vypracovaný na počítači.

Projekt ekozahrady v Jičíně o rozloze 250m2 Projekt vypracovaný na počítači. Okolí domku. Pohled do východní části zahrady. Pohled do jiho- východní části zahrady.
Pohled z verandy, u domku jsou dva vyvýšené záhony s rajčaty, listovou zeleninou, bylinkami..., jejich zavlažování je řešeno dešťovou vodou ze střechy. Živé ploty budou již za několik let chránit soukromí majitelů a takhle krásně vypadat. Treláž s popínavým sibiřským minikiwi poskytne majitelům příjemný stín a velké množství sladkých plodů.  Takhle bude vypadat tůňka pro obojživelníky obklopená trvalkami.

All rights reserved SVETEKOZAHRAD.CZ | Email: pavlina@svetekozahrad.cz