svět ekozahrad
Návrhy a realizace ekozahrad, přírodních zahrad
odkazy


Kontakt:Svět Ekozahrad
Pavlína Božková
Za Lázněmi 868
Jilemnice 514 01
pavlina@svetekozahrad.cz
Tel. +420 777 970 206

Zajímavé odkazy

Permakultura

ekozahrady.com

"Stránky o ekozahradách a životním stylu respektujícím přírodní zákony, určené lidem, jimž zdraví naší planety není lhostejné."

www.ekozahrady.com

Plants for a future

Databáze více jak 7000 rostlinných druhů, jedná se především o jedlé a léčivé druhy rostlin. Stránky jsou v angličtině a doporučuji je všem, kdo chtějí získat hlubší informace o konkrétních rostlinných druzích.

www.pfaf.org

Ochrana zvířat

ohz

Ochránci hospodářských zvířat - organizace bojující pomocí osvěty proti živnostem spojenými s trápením zvířat v zemědělství a v pokusných laboratořích.

www.ohz.cz

PETA

Mezinárodní organizace na ochranu zvířat, působí celosvětově ve prospěch práv zvířat

www.peta.org

Svoboda zvířat

Svoboda zvířat (SZ) je celostátní nezisková organizace pro ochranu práv zvířat sdružující osoby sympatizující s jejími cíli. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem.

www.svobodazvirat.cz

Prodejci rostlin

Gengel

Společnost rozšiřuje staré odrůdy a informace o nich, úzce spolupracuje při pěstování s malopěstiteli, zahrádkáři, biozemědělci, mladými lidmi a dalšími zájemci. Zárověň tak prosazuje myšlenky ekologického zemědělství a ochrany životního prostředí. Společnost Gengel poskytuje za poplatek staré odrůdy zelenin, luštěnin, trvalek.. přebytky semínek, které vypěstujete, zase vrátite pro další zájemce.

www.gengel.webzdarma.cz

Krakonošovo zahradnictví

Bohatý výběr kvalitních jedlých a léčivých keřů a trvalek.

http://www.krakonosovozahradnictvi.cz/

Zajímavé knihy v češtině

Sepp Holzer - Zahrada k nakousnutí

Jde o překlad dvou knih rakouského farmáře Seppa Holzera. Celá kniha je doprovázena fotografiemi z jeho farmy Krameterhof. Kniha je plná praktických, použitelných a již ověřených návodů pro zahradu a krajinu.

Zajímavé knihy v angličtině

Martin Crawford - Creating a forest garden

Nová kniha Martina Crawforda je určena všem, koho zajímá jedlá lesní zahrada. Najdete zde kapitoly o tom, jak jedlá lesni zahrada funguje, jak ji správně navrhnout.... Součástí knihy je i seznam více jak 500 druhů stromů, keřů a trvalek, které jsou do jedlé lesní zahrady vhodné. Je to nádherná knihá s velkým množstvím krásných obrázků.

Toby Hemenway - Gaia´s Garden

Skvělá kniha, praktický průvodce permakulturou pro každého. Naučí Vás, jak zasadit jedlou lesní zahradu, jak mulčovat, jak zlepšovat kvalitu půdy... a mnoho dalších užitečných věcí. Najdete zde kapitolu o permakultuře ve městě. Ať už je Vaše zahrada kdekoliv a jakkoliv velká, bude se Vám tato kniha hodit.

www.patternliteracy.com

All rights reserved SVETEKOZAHRAD.CZ | Email: pavlina@svetekozahrad.cz