O mně 

Moje cesta k ekozahradám a vysněné práci

Jmenuji se Pavlína Klosová ( Božková ). 
Jsem velkým milovníkem přírody a života.
Vždy mě bavilo sázet rostliny a starat se o ně. Jako dítě jsem na zahradě u babičky vytvářela malé zahrádky pro víly a skřítky. Byly to minizahrádky tvořené například hromádkou kamenů přinesených z výletu a trsem voňavých fialek a lesních jahůdek . Nikdy jsem nezapomněla na tu upřímnou dětskou radost, kterou jsem měla, když jsem si trhala vlastnoručně vypěstované jahůdky nebo kytičku fialek.

Potom mě vítr odvál do světa a já jsem několik  let střídavě cestovala a studovala lékařskou fakultu v Hradci Králové.
Během svých cest jsem poznávala rozmanitou přírodu v Austrálii, Mexiku, USA….
Tam jsem se také poprvé  setkala se  zahradami vytvořenými na principu permakultury a naštěstí mě to  navždy ovlivnilo.
V roce 2001 jsem odpromovala na lékařské fakultě a začala pracovat jako zubní lékařka . Nejprve v Čechách, později  také ve Švédsku  a Norsku.
Jak čas plynul, čím dál více jsem cítila, jak při své práci, zavřená mnoho hodin v ordinaci, postrádám kontakt s přírodou. Moje práce zubařky mi přinášela méně a méně radosti a naopak jakákoliv tvořivá činnost na zahradě mě neuvěřitelně nabíjela. Stále více a více mě to táhlo do přírody.
Došlo mi, že příroda už všechno perfektně vymyslela, stačí jenom jít, dívat se, inspirovat se a tvořit.
Právě v této době jsem se dozvěděla o ročním kurzu pro permakulturní designery, který pořádá Jarda Svoboda. Nebrala jsem to jako náhodu a na kurz se ihned přihlásila.
Všechno v mém životě začalo nabírat jasný směr, rozloučila jsem se s profesí zubní lékařky a začala jsem se naplno věnovat tomu, co mě baví a našla si tak svoji životní práci, práci designérky ekozahrad a přírodních zahrad.
Pozitivní kreativní tvoření ve prospěch přírody je to, co mě každým dnem naplňuje štěstím, a to se pozitivně odráží ve všech sférách mého života i v mých projektech.

V září 2010 jsem úspěšně absolvovala roční Kurz permakulturního designu u Jardy Svobody ( www.ekozahrady.com ).


Dnes Vám již nespravím bolavý zub, ale s velkou radostí a energií Vám pomohu navrhnout a realizovat Vaší přírodní zahradu.

Získané certifikáty naleznete zde.

Proč se mnou spolupracovat

8 let zkušeností

Ekozahradám se věnuji již téměř 10 let. Mám za sebou desítky projektů, realizací a spokojených klientů. Vše co doporučuji svým klientům,  mám osobně vyzkoušené na své vlastní ekozahradě.

Osobní přístup

Prioritou je pro mě detailně poznat pozemek budoucí ekozahrady a představy majitelů tak, aby vznikla funkční ekozahrada přinášející radost a užitek celé rodině.

Preciznost

Kvalitně zpracovaný projekt je základem úspěchu. Svým klientům odevzdávám komplexně digitálně vypracovaný projekt se 3D vizualizacemi a detailními pokyny k realizaci. 

„Vždy při své práci hluboce respektuji přírodu. Mnou navržené ekozahrady vypadají a fungují tak, jak vypadá a funguje příroda“
Pavlína Klosová

Kontakt

Adresa

Pržno 260

739 11 Frýdlant nad Ostravicí

 

Za Lázněmi 868

514 01 Jilemnice

Telefon

+420  777 970 206

Email

pavlina@svetekozahrad.cz