moje cesta
k ekozahradám
a vysněné práci

Jmenuji se Pavlína Klosová. Jsem velkým milovníkem přírody a života.

Vždy mě bavilo sázet rostliny a starat se o ně. Jako dítě jsem na zahradě u babičky vytvářela malé zahrádky pro víly a skřítky. Nikdy jsem nezapomněla na tu upřímnou dětskou radost, kterou jsem měla, když jsem si trhala vlastnoručně vypěstované jahůdky nebo kytičku fialek.

Potom mě vítr odvál do světa a já jsem několik let střídavě cestovala a studovala lékařskou fakultu v Hradci Králové. Během svých cest jsem poznávala rozmanitou přírodu v Austrálii, Mexiku, USA….Tam jsem se také poprvé setkala se zahradami vytvořenými na principu permakultury a naštěstí mě to navždy ovlivnilo.

V roce 2001 jsem odpromovala na lékařské fakultě a začala pracovat jako zubní lékařka . Nejprve v Čechách, později také ve Švédsku a Norsku. Jak čas plynul, čím dál více jsem cítila, jak při své práci, zavřená mnoho hodin v ordinaci, postrádám kontakt s přírodou. Moje práce zubařky mi přinášela méně a méně radosti a naopak jakákoliv tvořivá činnost na zahradě mě neuvěřitelně nabíjela. Stále více a více mě to táhlo do přírody.

Portrét

Došlo mi, že příroda už všechno perfektně vymyslela. Stačí jenom jít, dívat se, inspirovat se a tvořit.

Právě v této době jsem se dozvěděla o ročním kurzu pro permakulturní designery, který pořádá Jarda Svoboda. Nebrala jsem to jako náhodu a na kurz se ihned přihlásila. Všechno v mém životě začalo nabírat jasný směr, rozloučila jsem se s profesí zubní lékařky a začala jsem se naplno věnovat tomu, co mě baví a našla si tak svoji životní práci, práci designérky ekozahrad a přírodních zahrad. V září 2010 jsem úspěšně absolvovala roční Kurz permakulturního designu u Jardy Svobody.

Pozitivní kreativní tvoření ve prospěch přírody je to, co mě každým dnem naplňuje štěstím, a to se pozitivně odráží ve všech sférách mého života i v mých projektech.

Dnes Vám již nespravím bolavý zub, ale s velkou radostí a energií Vám pomohu navrhnout a realizovat Vaši přírodní zahradu.

proč se mnou spolupracovat

?
8
let
zkušeností

Ekozahradám se věnuji již téměř 10 let. Mám za sebou desítky projektů, realizací a spokojených klientů. Vše co doporučuji svým klientům, mám osobně vyzkoušené na své vlastní ekozahradě.

preciznost

Kvalitně zpracovaný projekt je základem úspěchu. Svým klientům odevzdávám komplexně digitálně vypracovaný projekt se 3D vizualizacemi a detailními pokyny k realizaci.

osobní
přístup

Prioritou je pro mě detailně poznat pozemek budoucí ekozahrady a představy majitelů tak, aby vznikla funkční ekozahrada přinášející radost a užitek celé rodině.